Piła kiedyś i dziś

Piła kiedyś i dziś

2021-07-03

Witajcie,

wspomniałem nie dawno na moim profilu facebookowym o nowym projekcie, który szykuję. Oto nadeszła ta chwila, aby pokazać Wam pierwsze efekty mojej pracy!

Wiele razy przeglądając pocztówki przedwojennej Piły próbuję sobie przypomnieć jak dane miejsce wyglada dziś. Albo odwrotnie, jadąc po mieście zastanawiam się, jak było kiedyś. I tak zrodził się pomysł, aby przewojenne pocztówki porównać ze współczesnymi zdjęciami. Zadanie to nie jest jednak proste. Sporo miejsc już po prostu nie istnieje, pojawiły się nowe drzewa, albo rozrosły się do takich rozmiarów, że zasłaniają widok. Nowe budynki sprawiają, że nie da się zrobić dobrych zdjęć.  Niektórzy z Was może stwierdzą, że kadr mógłby być lepszy, że zdjęcie powinno być zrobione bliżej lub dalej. Wszystkich zawiedzonych przepraszam, nie jestem fotografem ani grafikiem.

Ale uwielbiam nasze miasto i wszystkich jego fanów zapraszam na podróż po dawnej i współczesnej Pile. Mam nadzieję, że sprawi Wam to tyle radosci, co mi.  

Do tej pory udało przygotować dwa miejsca: dworzec PKP oraz kościół św. Rodziny. Ale zaglądającie często, bo liczba miejsc będzie się powiększać. No i oczywiście dajcie znać jak Wam się podoba!

Stronę Piła dawniej i dziś znajdziecie klikajać na Pocztówki -> Inne pocztówki -> Piła dawniej i dziś lub na poniższy obrazek

Serdecznie zapraszam do komentowania pod postem ↓, na facebooku lub do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *