O mnie & kontakt

O mnie

Witaj!
Mam na imię Maciej i historią swojego miasta zacząłem się interesować, gdy zacząłem pisać pracę magisterską o historii jednego z najstarszych pilskich kościołów – św. Antoniego. Od tego momentu zacząłem zbierać pocztówki, zdjęcia i inne drobne przedmioty związane z przedwojenną Piłą.

Aktualnie w swoich zbiorach mam ponad 500 pocztówek i 100 zdjęć, które publikuję na tym blogu. Wszystko co znajdziesz w poszczególnych kategoriach jest w moim posiadaniu. Posiadam także wycinki z gazet, choć część odnajduję w bibliotekach cyfrowych.

Posiadam także swoją stronę na FB: Pocztówki Schneidemuhl

Jeśli chciałbyś/chciałabyś się ze mną skontaktować, możesz to uczynić przez profil FB  lub pisząc na adres: kontakt@pocztowki-schneidemuhl.pila.pl

PODSUMOWANIE

W moich zbiorach znajduje się

610

Pocztówek zbieranych od 2008 roku

120

Zdjęć

5 Komentarze

 1. napisz coś więcej

 2. Danuta Thiel-Melerska

  Witam Pana, interesuję się fotografią od 1839 do 1920 roku http://www.fotorevers.eu Ostatnio poszukując danych na ancestry znalazłam dane dotyczące fotografa Franza Lulkowskiego. Mieszkał w Pile na Grosse Kirchenstr. 14. Tam urodziło mu się dziecko o imieniu Johannes Franz dnia 9 sierpnia 1883 roku. Czy fotograf Lulkowski posiadał w Pile własne atelier? Posiadam także wiadomość z 1859 roku, że był malarzem portretowym z Gdańska. Lulkowski Franz posiadał także atelier w Bydgoszczy (1888-1890), Gdańsku i Nidzicy. Ale czy chodzi ciągle o tego samego człowieka? O narodzinach dziecka zameldowała położna Paulina Niewierowska z domu Menzel. Mieszkała w Pile na Wasserstrasse.

  1. Maciej

   Szanowna Pani, zapraszam do tego artykułu: https://pocztowki-schneidemuhl.pila.pl/pilscy-fotograficy-1873-1948/
   Pozdrawiam serdecznie

 3. Anna Kutzmann

  Pierwszys zakad fotograficzny po wojnie w Pile otworzył Władysław Hanaj przy ulicy Bydgoskiej 29. To mój dizadek. Prowadził on zakład do swojej smierci tj do 1958 roku . Potem zakład przejęla jego córka Janina Mazur, która prowadziła go do roku 1971. W tym roku Wyjechała wraz z rodziną z Piły W Pile do dziś mieszka Felicjan Hanaj , gdyby chciał pan zweryfikowac te informacje u niego to mogę udostepnic nr. telefonu.
  Anna Kutzmann

 4. Anna

  Dzień dobry.
  Mam u siebie wieszak na ubrania z Domu Handlowego Guatava Zeecka.
  Pozdrawiam Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *