Przyroda Piły

Przyroda Piły

136067016_148476233713661_5969295886861775757_n

Pod koniec zeszłego roku ukazała się nowa książka: “Przyroda Piły – geografia, bioróżnordność, historia”. I na pewno to nie jest jakaś tam książeczka – ponad 500 stron, 19 autorów i wszyscy znający się na temacie.

Po informacji o wydaniu książki pojawiły się liczne pytania: a gdzie ją można kupić? No właśnie, nie można, bo jak mówi Rafał Ruta, redaktor tego niezwykłego wydania, wersji papierowych jest niewiele.

Jednak trafiła się okazja do jej nabycia. I to nie byle jaka okazja, bo można było pomóc chłopakowi od nas. Pomocy potrzebuje szesnastoletni Nikodem Nitka. Nikodem uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. I najpierw musiał walczyć o życie, a teraz o powrót do zdrowia.

Całą jego historię możecie przeczytać tutaj

https://www.siepomaga.pl/nikodem-nitek

Powstała także specjalna grupa na FB https://www.facebook.com/groups/2658125627771464 gdzie możecie trafić na licytacje naprawde ciekawych okazów, jak choćby świeżutko wydana książka o pilskiej przyrodzie. Mi udało się wygrać i radość jest podwójna. Bo mam książkę, a przy okazji mogłem pomóc. Was też zachęcam. Jeśli możecie – pomóżcie!

PS. Dla tych co interesują się żużlem, na licytacji znajduje się teraz fantastyczna książka Pana Wojtka “Po pilsku o żużlu”.

Wojciech Dróżdż, znany chyba każdemu w naszym mieście, ofiarował egzemplarz swojej książki wraz z dedykacją – i uwaga, licytacja trwa do 12 stycznia! Kto jeszcze nie ma, niech się spieszy, licytuje i przy okazji pomaga.

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *